2020 Yılında Kendinizi Değiştirin

Bu sene daha az şeyi kafanıza takın. Günümüzde küçük şeyleri o kadar kafamıza takıp dert ediyoruz ki bu hem iş hem de sosyal hayatımızı etkiliyor. Gelin 2019 yılında bir şeyleri değiştirmeye başlayalım.

Mutlaka B planınız olsun

Birkaç saat içinde çözülecek olan problemleri günlerce hatta aylarca düşünüyor ve günlük hayatımızdaki performansımızı düşürmeye başlıyoruz. 2018 yılının son dönemlerinde özellikle toplumda yüksek seviyelerde bulunan mutsuzluktan söz edebiliriz. Her koşulda gülümsemek ve hayatınıza devam etmek mümkün değildir. Ancak kafanıza takmayacak sorunlarla gereğinden fazla mücadele edilmesi kontrol yeteneğimizi ve enerjimizi etkilemektedir. Bu sene kendimize her şeyin bir çözümü olacağını tekrarlamalı ve konuyu çözmek için gerekli olan güce sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir.

İkili ilişkileriniz içerisinde sorunu çözerken işinizde ya da eğitim hayatınızda farklı planlarınız olsun. Bu uygulama ile çaresiz şekilde kalmayacak ve daha sağlıklı düşünebileceksiniz. B planınızın yer alması sizin daha rahat, az stresli ve kendinize güveninizi yerine getirmektedir.

Etrafınızdaki İnsanları Sevin

Her insan ailesi ve arkadaşlarını sevmektedir. Ancak bu kişileri hayatlarımızdan daha kolay çıkarıyoruz. Hayatınızdan çıkarmadan önce bu kişilerin eşiniz, anneniz ya da kardeşiniz olduğunu unutmamanız gerekir. Dünya zamanla sevgisiz hale gelirken sevdiklerinizi üzmek sizlere yardımcı olmayacaktır.

Hayvan Dostlarınızdan Destek Alın

Kapınızın önüne koyacağınız su ve mama kaplarını boş gördüğünüz zaman hissedeceğiniz mutluluk tarif edilememektedir. Daha çok hayvan dostumuza yardım ederek kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Daha Az Telefon Kullanın

Sohbet edeceğiniz ve tartışacağınız konular oldukça çok. İnsan olarak konuşmaya ve farklı pencerelerden bakmaya ihtiyacımız bulunuyor. Pek çok kişi telefonların esiri olması nedeniyle birbirimizi anlayamamaya neden olmaktadır. Ailenizle ve arkadaşlarınızla sohbet edin, gülün ve farklı konularda tartışın. Birbirinizle konuşarak sorunlarınızı azaltabilirsiniz.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2020 Yılında Kendinizi Değiştirin için yorumda bulun

    2020 Yılında Kendinizi Değiştirin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2020 Yılında Kendinizi Değiştirin için ilk yorumu yapabilirsin.