Asus ROG GL553VD-FY103T Performans Bilgisayarı

Son birkaç ayda uygun bütçeli oyun dizüstü bilgisayarları giderek daha popüler hale gelmiş durumda. Bu sıralamada, Asus bütçenizin altında yüksek performansı karşılayabilecek bir cihaz ile kullanıcıları memnun ediyor. Asus ROG Strix GL553VD, Nvidia‘nın giriş seviyesi GTX 1050 GPU‘sunu sunuyor ve size herhangi bir gecikme olmaksızın mükemmel bir performans vadediyor. Ayrıca ürün, arka plan aydınlatmalı bir RGB klavye ile çıkmış ilk Asus dizüstü bilgisayarı. Marka size iki farklı seçenek sunuyor; Biri 17.3 inç ve diğeri 15.6 inç bir model

Dizayn

Dizüstü bilgisayarda mat siyahın yanında çok hoş bir turuncu aksam var. Sol tarafta iki USB Tip A bağlantı noktası ve bir USB Tip C Bağlantı Noktası, bir HDMI bağlantı noktası, kulaklık girişi ve ayrıca bir Ethernet bağlantı noktası bulunuyor. Klavye aynı zamanda çok renkli arka aydınlatmalı, 4 RGB ışık desteği ile geliyor.

Ekran

Asus STRIX ROG GL553VD dizüstü bilgisayar 15,6 inçlik tam HD ekranın etrafında dizayn edilmiştir. Ekran, mat görünümlü 178 derece görüş açısına sahiptir. Aynı zamanda zengin kontrast ve bazı canlı renkler sunuyor. Bir dizüstü bilgisayarda 840: 1 kontrast tutmak kesinlikle çarpıcı bir seçimdir. Ekran, görüntülenen içeriğe daha gerçekçi bir his katan sRGB renk gamutunun 2’sini sunuyor.

Performans

Nividia GTX 1050 GPU, orta menzil ayarlarıyla size mükemmel performans sağlıyor. Bazı üstün performans gerektiren oyunları oynarken, orta modda kareler 30 ila 35FPS arasında değişiyor. 2.8GHz hızında çalışan 7. nesil Intel dört çekirdekli işlemci, günlük kullanım için mükemmel bir seçim gibi görünüyor.

Dezavantajları

  1. SSD yok – Bu kadar üst özelliklere sahip bir cihazda performanstan tam verimle yararlanılabilmesi adına SSD olması gerekirdi.

2. Strix biraz hızlı ısınıyor. Isınma problemi performans bilgisayarlarında kullanıcıları gerçekten de mutsuz eden        bir sorun haline geliyor.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Asus ROG GL553VD-FY103T Performans Bilgisayarı için yorumda bulun

    Asus ROG GL553VD-FY103T Performans Bilgisayarı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asus ROG GL553VD-FY103T Performans Bilgisayarı için ilk yorumu yapabilirsin.