Coronavirüs İçin Evde Doğal Kolonya Yapımı

Coronavirüs İçin Evde Doğal Kolonya Yapımı
Ülkemiz de geleneksel değerler arasında yer alan kolonya son zamanlarda baş gösteren Coronavirüs salgını ile yeniden aranan ürünler arasında yerini aldı. Bu kadar çok rağbet görmesinin nedeni kolonya içerisinde bulunan alkolün virüs öldürdüğü bilinmesidir. Coronavirüs için etkili önlemlerden birisi olsa da kolonya tek başına yeterli bir önlem olmayacaktır.
Uzmanlar tarafından kolonya önerisi verilmesi ile  birlikte ekonomi bu durumdan oldukça etkilendi. Kolonyaya duyulan ihtiyacı fırsat bilen kişiler ise tuzlu fiyatlar ile kolonya satmaya başladı.  Ancak ülkemiz bir süredir ekonomik kriz içerisindeydi ve bu yüzden çoğu kişinin kolonya alacak bütçesi söz konusu değil. Bu durumda olan kişiler için daha ucuz bir alternatif çözüm ise evde kolonya yapımı oluyor.
Kolonya Yapımı
Kolonya yapımı zor bir işlem değildir.  Doğru adımlar uygulanarak kısa bir sürede yapmak mümkün. Eğer kolonyayı renklendirmek istenir ise renklendirici bitkisel özler tercih edilebilir. Gerekli malzemeler şu şekildedir;
Yarım litre içme suyu, 
• 1 limon,
• Taze nane, 
• 3 yemek kaşığı olacak şekilde etil alkol gereklidir. 
Yapım aşaması için yarım litre bir kavanoz en iyi seçenek olacaktır. Kavanozu da ayarladıktan sonra limonu halka olacak şekilde ince ince doğrayınız. Kavanoz dibine limon dizin ardından ise naneyi de yıkayınız. Dizilen limon üzerine nane ve tekrar onun üzerine limon diziniz.  Mevcut malzeme bitene kadar aynı şekilde devam ediniz. Kavanozun yarısına kadar suyunu ilave edin. Alkolü de ekleyip karıştırın. Kavanozu tamamen şu doldurup karıştırın ve folyoya sarın. Sardıktan sonra ise ışık göremeyecek bir yerde 3 gün bekleyin. 3 gün sonunda hazır olacaktır.
Serhat Özgen

Araştırmayı seven ve araştırdıklarını okuyucuları ile paylaşan bir yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Coronavirüs İçin Evde Doğal Kolonya Yapımı için yorumda bulun

    Coronavirüs İçin Evde Doğal Kolonya Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Coronavirüs İçin Evde Doğal Kolonya Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.