Elektriğe Zam Geldi!

EPDK’nın 30 Eylül 2019 tarihinde yaptığı zirvesinde elektriğe zam kararı çıktı. Enerji Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre alınan zam kararı 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren uygulanmaya başlıyor.

Daha önce Temmuz ayında elektriğe zam gelmişti. EPDK’nın gerçekleştirdiği son enerji zirvesinde ise 1 Ekim 2019 tarihi itibari ile uygulamaya geçecek olan yeni zam oranları belirlendi.

Elektriğe Ne Kadar Zam Geldi?

EPDK son verilerine göre, elektrik fiyatları; sanayi, ticarethane ve konut için yüzde 14.90 oranında zamlanacaktır. Toptan elektrik harcamalarında ise bu oran yüzde 70 artış ile 35 kuruşu bulacaktır. Fiyatların, ülke bazında herhangi bir krizin olmaması ya da olağanüstü bir durumun yaşanmaması durumunda yıl sonuna kadar sabit kalması bekleniyor.

1 Temmuz’da Yüzde 15 Elektrik Zammı Gelmişti

1 Temmuz 2019 tarihinde yüzde 15 oranında bir elekrik zam uygulaması yapılmıştı. Toptan elektrik anlaşmalarında ise bu oran yüzde 20.5 ile sınırlandırılmıştı. Enerji Bakanlığı son verilerine göre ise 1 Ekim 2019 tarihinde yeni bir zam uygulaması yürürlüğe giriyor. Yeni elektrik tarifesi oranları ise tekilde yüzde 14.90 iken; toptanda ise 35 kuruş olarak sınırlandırıldı.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Elektriğe Zam Geldi! için yorumda bulun

    Elektriğe Zam Geldi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Elektriğe Zam Geldi! için ilk yorumu yapabilirsin.