Esaretin Bedeli Film Konusu

Tarihin en iyi filmleri arasında gösterilen ve IMDB Top 250’deki birinciliğini başka hiçbir filme kaptırmayan başyapıt. Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı Stephen King romanından uyarlanan bu film Andy ve Red isimli iki mahkûmun dört duvar arasında geçen hikayesini konu alıyor. Andy Dufresne onu aldatan karısını ve karısının sevgilisini uygun olmayan bir biçimde yakalayıp ikisini de katletme suçuyla yargılanır. Fakat aslında böyle bir şey gerçekleşmemiştir, Andy bu olay gerçekleştiğinde şahit olduklarından sonra hiçbir şey yapmadan evden çıkmış, nasıl olduysa aynı gün ve aynı akşam karısıyla karısının sevgilisi aynı evde, aynı yatakta kurşun yağmuruna tutulmuşlardır.

Bu işlemediği suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Andy Dufresne, gayet başarılı olduğu mesleğini ve diğer her şeyini kaybedip hapse girer. Ne yaparsa yapsın suçsuzluğunu ne adalete ne de başka birine kanıtlayabilir. Yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen hayata karşı olan ümidini ve pozitifliğini kaybetmeyen bu adamın tutumu, neredeyse hapishanedeki diğer bütün mahkumlarıda etkileyecektir. Fakat bu mahkumlar arasından Andy’den en çok etkilenecek olan mahkum Andy’nin hapishanedeki dostu Red olacaktır.

Andy ve Red’in dostluğu ise birbirine karşı her türlü desteği verecek, hapishane yaşamı içerisinde birbirlerini her türlü kötülüğe karşı kollayacaklar. Üzerlerine oynanan bütün kirli oyunların, iftiraların üstesinden gelmeye çalışacaklardır.

Hayat ve yaşamdaki birçok konu hakkında çok değerli mesajlar veren, başrollerinde Tom Hanks ve Morgan Freeman gibi iki ustanın oynadığı bu kült filmi, en iyi kalitede siz sinemaseverler için paylaşıyoruz. Siz de şimdi hemen sitemiz üzerinden IMDB Top 250 birincisi Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption filmini isterseniz Türkçe dublaj isterseniz ise Türkçe altyazılı şekilde izleyebilirsiniz.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Esaretin Bedeli Film Konusu için yorumda bulun

    Esaretin Bedeli Film Konusu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Esaretin Bedeli Film Konusu için ilk yorumu yapabilirsin.