Ferahlatan Kahve Tarifleri

Yaz Sıcağında Ferahlatan Kahve Tarifleri

Yaz güneşi altında sıcakta bayılmayı hissettiğimiz anda mutlaka içimizi ferahlatacak içilecek bir şeylere ihtiyaç duyarız. İşte o anda bizi rahatlatan yapabileceğimiz soğuk kahve tarifleri hemen imdadımıza yetişiyor. Bu soğuk kahve tarifleriyle içeceğimizi yudumlarken bir nebze olsun serinlemek hepimizi rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Frappe

Yapılması çok vakit almayan, kolay malzemelerle hazırlayacağınız Frappe blendera gerek kalmaksızın hızlı şekilde yapacağınız bir tarif. Frappe hazırlamak için sadece 3-4 su bardağı soğuk süt, 5-6 tatlı kaşığı İnstant kahve “Nescafe”, 3 tatlı kaşığı toz şekerin bir kavanoza koyarak kapağını kapatın. Yaklaşık 6-7 dakika süresince kavanozu çalkalayın. Bardağınıza arzu ettiğiniz ölçülerde kırılmış buz ve sütü koyun. Kavanozdaki köpük kıvamında olan kahve karışımını buzlu süte ilave edin.

Muz karışımlı buzlu kahve

Muz aromalı buzlu kahve çoğumuzun damak tadını hitap eden serinletici kahve çeşitlerinden biridir. 3 s bardağı süte 2 yemek kaşığı Nescafe, 1 adet dondurulmuş muz ve 3 top vanilyalı dondurmayı blendera koyarak bir süre geçirin. Blenderdaki karışımı bir bardağa koyarak üzerini parça çikolata veya krem şanti ve 1 nane yaprağıyla süsleyerek servis edin.

Portakallı-Tarçınlı soğuk kahve

Bir su bardağına soğuk suyu boşaltın. İçine arzu ettiğiniz ölçüde Nescafeyi ilave ederek bir süre karıştırarak soğuk kahve hazırlayın. Büyük boydaki bir bardağın içine kırılmış buz parçaları koyun. Yaklaşık yarım portakalı sıkarak suyunu ve bir dilim kesilmiş portakalı bardağın içine ilave edin. 1-2 kabuk tarçını elde ısıtarak bardağın kenar kısmına yerleştirin. Hazırladığınız bardağa soğuk kahveyi ekleyin. Kahvenin üzerine bir iki tutam toz tarçın ve bir miktar Hindistan cevizi şekeri serperek servis edebilirsiniz.

Dondurma karışımlı soğuk kahve

1,5 çorba kaşığı İnstant kahve (Nescafe), 1,5 su bardağı soğuk süt, 2-3 yemek kaşığı vanilyalı dondurma ve 2 yemek kaşığı toz şekeri blendera koyun. Bir süre bu karışımınızı blenderdan geçirin. Blenderda hazırladığınız karışımı büyük boy bir bardağa aldıktan sonra içine kırılmış buz ilavesi yapın. Üzerine krem şanti veya küçük küvertür çikolata parçaları ilavesiyle servis edebilirsiniz.

Coco Brew

1-2 ölçekte soğuk filtre kahve içerisine 2-3 ölçek hazır Hindistan cevizi suyunu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir bardağa aldıktan sonra içerisine kırılmış buz parçaları ilave ederek içime hazır hale getirdikten sonra servis edebilirsiniz.

Ice Mocha

40 gram toz kakao, 75 gram Espresso, 6-7 adet buz parçası ve 300 ml. Soğuk sütü blender içine alın. Takriben 30 saniye kadar blender içinde karıştırın. Hazırlayacağınız soğuk kahveyi daha şekerli ve tatlı bir kıvamda içmek isterseniz bir mutfak fırçası yardımıyla bardağınızın iç yüzeylerine çikolata sosu sürün. Hazırladığınız soğuk kahveyi bardağa boşalttıktan sonra üzerine hazırladığınız krem şantiyi veya kremayı ve birkaç adet çekilmemiş kahve çekirdeği koyarak içime hazır hale getirip servis edebilirsiniz.

Vanilyalı Buzlu Kahve

Bardağınızın ağzına kadar kırık buz parçalarıyla doldurun. 300 ml. Soğuk süt, 1 tatlı kaşığı vanilya özünü ilave ederek iyice karıştırın. Üzerine 150 ml. Soğuk kahveyi ilave edin. Daha sonra uygun gördüğünüz ölçülerde toz şekeri ekleyin. Hazırlanan kahveye arzuya göre vanilyalı dondurma ilavesi yapılarak servis edilebilir.

Karamelli Kahve

200 ml. Soğuk kahve, 250 ml. Soğuk süt, 1,5 yemek kaşığı ölçüsünde çikolata şurubu, 3 yemek kaşığı ölçüsünde karamel şurubunu blendera alın. Karışımın üzerine 1 çay kaşığı vanilya özü ve 1-2 tutam tuzu ilave ederek iyice karıştırın. Sonrasında yaklaşık bir bardak kırık buzu karışıma dahil edin. Karışım smoothie kıvamına geldikten sonra bardağa boşaltıp servis edebilirsiniz.

Milkshake (Kahveli)

3 top kaymaklı dondurma, 2,5 yemek kaşığı granül kahve, 500 ml. Soğuk süt, 2 yemek kaşığı pudra şeker, 5-6 adet küp buzu blender içine alarak bir süre karıştırın. Yoğun bir kıvamda olmasını arzu ediyorsanız içine 3 top çikolatalı dondurma ve bir miktar daha süt ilave edin. Yaklaşık 3-4 dakika daha karıştırın. Elde edilen karışımı büyük boy bardaklara paylaştırın. Üzerine Hindistan cevizi ve ufaladığınız çikolata parçaları koyarak servis edebilirsiniz.

Naneli Kahve

400 ml. soğuk kahve 3,5 yemek kaşığı nane şurubu ve bir miktar kırık buzu blender içine koyun. Karışımı smoothie kıvamına gelene kadar blender içinde karıştırın. Blenderdan aldıktan sonra üzerini 1-2 nane yaprağı ile süsleyip servise edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ferahlatan Kahve Tarifleri için yorumda bulun

    Ferahlatan Kahve Tarifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ferahlatan Kahve Tarifleri için ilk yorumu yapabilirsin.