Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Avustralya vatandaşlarının pasaport, evlilik, boşanma, kimlik cüzdanı ile ilgili işlemleri yapabilmektedir. Türkiye’deki Litvanya vize işlemleri için karar verme yetkisine sahip değildir.

Gaziantep Litvanya Konsolosluğu

Gaziantep’te Litvanya  vize başvuruları Online olarak yapılmaktadır.  Gaziantep ve civar illerde yaşamakta olan Türk vatandaşlarının vize randevu oluşturma ve vize değerlendirme konusunda karar verme yetkisi Litvanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.  Litvanya vize başvuruları kapsamındaki vize başvuru dosyalarının konsolosluğa ulaştırılması, vize harç ücretlerin tahsil edilmesi ve Litvanya vize başvurularının kısa sürede sonuçlanması için Gaziantep vize merkezi yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz

Gaziantep Vize Merkezi
Gaziantep ve çevre illerde ikamet eden kişiler vize başvurularını Gaziantep vize merkezi üzerinden yapabilmektedirler. Bu anlamda Gaziantep vize merkezi Litvanya vizesi için gerekli evraklar,  bunların temin edilmesi ve takibi konusunda ihtiyacınız olan vizeyi en kısa sürede alabilmeniz için size aracılık yapmaktadır.  Litvanya vizesi için gerekli evrakların hazırlanması, sizin adınıza almış olduğunuz vizeyle ilişkin başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde doldurulması, evrakların başvuru sonrasında takibi,  tüm bunlar Gaziantep vize merkezimiz itinalı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Gaziantep Litvanya  Vize Çeşitleri Hakkında

Litvanya ‘ya seyahat edecek Türk vatandaşları mevcut olan bordo pasaportlarında Schengen vizesi ibaresi olmayanlar vize için müracaatta bulunmaları gerekmektedir.
Borda pasaporta sahip olan başvuru sahiplerinin turistlik vize kapsamında 6 aylık günlük bir süre zarfında 90 günlük vize alabilir.  Ticari vize, aile bileşimi vizesi, çalışma vizesi, gibi nedenlerden dolayı uzun süreli kalabilmek için giriş yapacak olanlar uzun süreli vize türleri için müracaat etmelidir. Litvanya aile birleşimi vizesi,  çalışma vizesi, gibi uzun süreli vize başvuruları için randevular için Litvanya başkonsolosluğuna şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Uzun süreli vize başvuru işlemlerinin olumlu bir şekilde sonuçlanması için sizin adınıza vize randevu işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Litvanya Vize Süresi

Litvanya vize başvuru tarihinden itibaren 10 günde çıkmaktadır. Litvanya Konsolosluğu tarafından uygulanan resmi ve hafta sonu tatilleri dışında konsoloslukça belirlenmiş olan saatler içinde hizmet vermektedir. Litvanya vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarından Litvanya konsolosluğu tarafından ek belge talep edilme gibi durumlarda vize çıkış süresi  birkaç gün uzayabilmektedir. Bu sebepten ötürü seyahat etmek istediğiniz tarihten en az  ortalama 1 ay  kadar öncesinden Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçilmesini öneriyoruz.
Litvanya Vizesi Ücreti Ne kadar?

Litvanya vize ücreti vize için gerekli evraklar Türkiye ve Litvanya arasındaki vize şartlarının gerektirdiği koşullara göre güncellenmektedir. Gaziantep Litvanya vizesi ücreti alınacak olan vizenin türü, geçerlilik süresi ne göre farklılık göstermektedir. Litvanya vizesi ücreti ile ilgili net bilgiyi Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Gaziantep vize merkezimizi arayarak vize ücreti ile ilgili bilgileri talep etmeniz halinde temsilcilerimiz gerekli ücret bilgisi ve istemiş olduğunuz diğer tüm dokümanların listesi sizinle e-mail olarak paylaşacaktır. Litvanya vize başvuruları Gaziantep vize merkezimiz aracılığıyla yürütülmekte olup, Litvanya vize ücreti konsolosluk harç bedeline ilave olarak Gaziantep vize merkezi anlaşma ücretleri de dahil edilmektedir. Gaziantep vize merkezimizi arayarak, size ücreti ile ilgili net bir bilgi alabilirsiniz.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu için yorumda bulun

    Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep Litvanya Fahri Konsolosluğu için ilk yorumu yapabilirsin.