Gaziantep Mısır Konsolosluğu

Gaziantep’te, Mısır konsolosluğu bulunmamaktadır. Kısa süreli Mısır vizesi (schengen) müracaatları Mısır Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Gaziantep vize merkezi aracılıyla yapılmaktadır. Mısır Konsolosluğu adına yapılacak olan Mısır vize başvuruları kapsamındaki vize başvuru dosyalarının konsolosluğa ulaştırılması, vize harç ücretlerin tahsil edilmesi ve vize başvurularının kısa sürede sonuçlanması için Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Gaziantep Mısır Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır

Mısır vizesi başvuru 18-45 yaş arasındaki Türk vatandaşlarının vize başvuru sonuçlanma süresi 3-4 ayı bulabilir. Vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması halinde pasaport başvuru sahibine teslim edilir. 45 yaşının üstünde olup, Mısır vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvuruları ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. 18-45 yaş arasındaki kişilerin vize işlemlerinin sonuçlandırılması daha kısa sürüyor. Mısır seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılamamak adına vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirilmesi tavsiye ederiz. Mısır vize başvuruları 3 ay öncesinden yapılabilmektedir. Mısır konsolosluğu tarafından ek belge talep edilme gibi durumlarda vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu sebepten ötürü Mısır seyahat planında her hangi bir aksilik yaşanmaması adına seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 1 ay öncesinden Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçilmesini öneriyoruz.

Mısır Vize Ücreti

Mısır vize ücreti İsviçre seyahatiniz için alacağınız vize türüne göre belirlenmektedir  Mısır  vizesi ile ilgili  uygulanır çalışmalar yürütmekte olan Gaziantep  vize merkezi temsilcilerimizden Mısır vize ücreti hakkında bilgi sahibi olabilir, her hangi bir sorun yaşamadan vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu anlamda Mısır konsolosuluğunca belirlenen evrakları sunmak ve vize için gerekli evrakların ve başvuru formunun doldurulduktan sonra vize için gerekli evraklar tamamlanmış şekilde tarafımızca yetkili mercilere sunumunu gerçekleştirmektedir.

Mısır Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gaziantep Mısır Vizesi müracaatlarının değerlendirilmesinde yetkili tek merci; Mısır Konsolosluğu’dur.  Mısır vizesi müracaatlarında aracılık yapan kurumların Mısır vizesi işe ilgili kararların alınmasında herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Türk vatandaşları kısa süreli Mısır  vizesi sınıfında yer alan turistik vizesi, aile ziyareti vizesi Mısır Konsolosluğundan ve Gaziantep vize merkezi aracılığıyla yapabilirler. Uzun Süreli vize kategorisinde yer alan aile birleşme vizesi, ticari vizesi, çalışma vizesi, İsviçre vize başvurunda İsviçre konsolosluğuna yapılacak olan müracaatları konsolos tarafında talep edilen görüşme sonrasında kabul görmektedir. Türkiye’de oturum izni olan Mısır vatandaşları ülke vatandaşları Türkiye’den yapacakları Mısır vize müracaatlarını doğrudan Mısır Konsolosluğu’na yapabilirler. Mısır diplomatik temsilciliği olmayan bireyler mısır vize müracaatlarını konsolosluğa giderek kendileri yapabilmektedir.

Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep veya çevresindeki illerden Mısır vizesi için müracaatta bulunacaklar Mısır başvuru ve vize randevusu için müracaatlarını Gaziantep vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Evrakların seçimi sunulması, hazırlanması yetkili Gaziantep vize merkezi tarafından konsolosluğun istediği şekilde tasarlanmaktadır. Mısır vizesi için gerekli evrak dosyasına mevcut olan Pasaportun ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka fotokopilerinin eklenmesi gerekir. Gaziantep vize merkezimizden Mısır vize randevusu ile ilgili gerekli evraklar hakkında bilgi almak ve evraklarınız ile ilgili her hangi bir sorun yaşamamak için Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz formların doldurulması ve vize ile ilgili evraklar konusunda en doğru şekilde yönlendirerek size yardımcı olacaklardır.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaziantep Mısır Konsolosluğu için yorumda bulun

    Gaziantep Mısır Konsolosluğu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep Mısır Konsolosluğu için ilk yorumu yapabilirsin.