Gaziantep Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Türk vatandaşlarının Nijerya vizesi alabilmeleri için Ankara’da hizmet vermekte olan Nijerya Büyük elçiliğine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Nijerya’nın başka bir şehirde dış temsilciği bulunmadığından Nijerya vizesi Nijerya Büyük elçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüne müracaat edilmesiyle alınabilmektedir. Shengen üyesi bir ülkesi olan Nijerya için planlanan ziyaretler için Schengen vizesi alınması gerekmektedir.  Schengen vizesi başvurunuzu belirleyecek önemli etken ülkeye giriş sebebinizi başvuru ve ülkedeki kalış sureniz. Schengen vizesinin geçerli olduğu 6 aylık bir süreçte  90 günden daha kısa sürecek olan kısa süreli Nijerya turistik vizesi zi için yapılan vize başvuruları Gaziantep vize merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. 90 günden daha uzun sürecek olan Konsolosluk ya da Portekiz Büyüleyiciliğiyle müracaat etmeniz gereklidir. Detaylı bilgi almak için Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi olan Türk vatandaşlarına kısa süreli Nijerya gezisi için turistik vize verilmektedir. Nijerya Konsolosluğu ve  Nijerya Büyük elçiliği Gaziantep ve civar bölgelerde ikamet eden kişilerin  vize işlemlerini yerine getirmektedir. Borda ve diğer pasaportlara sahip olan Türk vatandaşları Nijerya’ya seyahat edebilmek için Nijerya Başkonsolosluğu’na ya da başvuru yapabilirler.  Nijerya Konsolosluğu, tarafından yetkilendirilen Gaziantep vize merkezi aracılığı ile başvurmanız gerekmektedir. Gaziantep Nijerya vizesi için başvuruda bulunacak kişiler vize için gerekli evrakları eksiksiz olarak temin edilmesinden sonra vize başvurusu sırasında Nijerya Konsolosluğu’na ibraz etmelidir. Vize işlemleri ile ilgili karar Nijerya Konsolosluğu ve Nijerya Büyüleyicilikleri. Nijerya ticari vizesi, Nijerya  aile ziyareti vizesi, Nijerya aile bileşimi vizesi, Nijerya  çalışma vizesi gibi vize türleri için başvuru işlemleri Gaziantep vize hizmet merkezi tarafından yapılabilir.Vize başvurusu ile ilgili değerlendirme yetkisi Nijerya  Başkonsolosluğu ve Nijerya  Büyük elçiliği görevlileri tarafından yapılmaktadır.

2020 Nijerya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Nijerya vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Gaziantep Nijerya  vize merkezi destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Avrupa Birliği ve Schengen’e üye ülkeleri için belirlenen konsolosluk vize harç ücretleri alınacak olan vize türü ve ülkedeki kalış süresine göre değişiklik gösterecektir.  Bu sadece harç ücreti olup, İşlem merkezi randevu ücreti buna dahil değildir. Bu nedenle Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek vize ücreti için teyit bilgisi isteyebilirsiniz.

Nijerya Vizesi Reddi Hakkında

Nijerya vize başvurusu reddi ile sonuçlanması halinde süre sınırı olmadan istediğiniz her hangi bir zaman yeniden vize için başvuru yapabilirsiniz. Dosyanızda değişiklik yapmadan aynı dosya ile başvuru yapacağınız  vize başvurunuz muhtemelen olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Başvurunuzun daha önce reddedilmiş olması yeni başvurunuzun üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Gaziantep Vize Merkezi-Nijerya Vize

Nijerya vizesi için gerekli evraklar hazırlanması, sizin adınıza bilgi formlarının eksiksiz bir şekilde doldurulması, vize başvuru işlemlerinin takibi,  tüm bunlar Gaziantep vize merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bağlı olduğu dış temsilciliği Nijerya Büyük elçiliği,  tarafından yetkilendirilen Gaziantep vize merkezi aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Gaziantep ve civarında yaşayanlar vize başvuruları Gaziantep vize merkezimiz aracılığıyla yürütülmekte olup, vize ücreti konsolosluk harç bedeline ilave olarak Gaziantep vize merkezi anlaşma ücretleri de dahil edilmektedir.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaziantep Nijerya Vizesi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Gaziantep Nijerya Vizesi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep Nijerya Vizesi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.