Gaziantep Norveç Vize Başvurusu

Norveç konsolosluğu;  Norveç’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize işlemlerini ve Türkiye ‘de yaşamaya devam eden Norveç vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. Gaziantep Norveç vize merkezi vize işlemlerinde Gaziantep ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları uzun süreli vize başvuruları Norveç konsolosluklarına yapılırken,  kısa süreli turistik vize başvuruları konsolosluklarına doğrudan yapılmamaktadır.

Norveç Vize Başvurusu Hakkında

Gaziantep ilinde Norveç vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gaziantep vize merkezi üzerinden başvurularını Online olarak gerçekleştirebilirler. Gaziantep Norveç büyük Elçiliği, Gaziantep Norveç başkonsolosluğu, Gaziantep vize merkezi üzerinden kısa süreli Norveç vizesi ile ilgili başvuru yapabilmektedirler. Uzun süreli Norveç seyahat planı olanlar aile birleşimi vizesi,  çalışma vizesi, gibi uzun süreli vize randevuları için Norveç büyük elçiliği ve Norveç başkonsolosluğuna şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Son 5 yıl için  biyometrik resim ve parmak izi alınanlar, 12 yaşından küçük olan çocuklar, resmi davet üzerine Ülkeye giriş yapacaklar biyometrik resim ve parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Gaziantep Norveç Vize Başvurusu

Son 5 yıl içerisinde parmak izi alınmış Schengen vizeniz 90 gün ve daha kısa süreli Norveç vizesi başvurularınızı Norveç Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan Gaziantep vize merkezi aracılığıyla  yapabilirsiniz. Gaziantep vize merkezimiz uzun ya da kısa süreli Norveç başvurularını vize başvurulularını sizin adınıza yapmaktadır. Ayrıca vizesi başvurusuyla ilgili gerekli evraklar, bunların toplanması takibi ve ihtiyacınız olan vizeyi en kısa sürede alabilmeniz için size aracılık yapmaktadır.  Gaziantep Norveç vize için gerekli evrakların hazırlanması, sizin adınıza almış olduğunuz vizeyle ilişkin başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde doldurulması, evrakların başvuru sonrasında bunların takibi,  tüm bunlar Gaziantep vize merkezimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeşil pasaporta sahip olanlar 180 günlük bir süreç içerisinde 80 günü geçmeyecek şekilde yapacakları Norveç seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

2020 Norveç Vizesi Ücreti

Gaziantep vizesi ücreti alınacak olan vizenin türü, geçerlilik süresi olduğu ülkeye yapılacak olan giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Norveç vizesi ücreti ile ilgili net bilgiyi Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.  Norveç vize ücreti  vize için gerekli evraklar Türkiye ve Norveç arasındaki vize şartlarının gerektirdiği koşullara göre güncellenmektedir. Gaziantep vize merkezimizi arayarak vize ücreti ile ilgili bilgileri talep etmeniz halinde temsilcilerimiz gerekli ücret bilgisi ve istemiş olduğunuz diğer tüm dokümanları sizinle e-mail olarak paylaşacaktır. Norveç vize başvuruları Gaziantep vize merkezimiz aracılığıyla yürütüldüğü için Norveç vize ücreti konsolosluk harç bedeline ilave olarak vize merkezlerinden aşmış olduğunuz danışmanlık ücretleri de dâhil edilmektedir.

Vize Ücreti Kimlerden Alınmaz

Eğitim için Norveç’e giriş yapacak olan ilköğretim öğrencileri, üniversite öğrencileri öğretim görevlileri yüksek lisan yapanlar vize ücretine tabi değildirler. Bilimsel araştırmalara yönelik yapılan seyahat eden kişilerden vize ücreti alınmamaktadır.

Norveç Vize Süresi

Norveç vizesi en erken 15 gün en geç 3 ayda sonuçlanmaktadır. Gaziantep Norveç vize başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikme nedeni mağduriyet yaşamamanız için vize müracaatlarınızı seyahatlerinizden 15 Gün öncesinden yapmanızı önceden tavsiye ederiz. Kısa süreli turistik vize başvuruları 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru işlemleri için Norveç seyahat tarihlerinden en az 15 gün vize başvuru işlemlerinin başlatılmış olması gerekmektedir.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaziantep Norveç Vize Başvurusu için yorumda bulun

    Gaziantep Norveç Vize Başvurusu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaziantep Norveç Vize Başvurusu için ilk yorumu yapabilirsin.