Gülmenin En İyi İlaç Olduğu Söyleniyor – Gerçekten Öyle Mi?

Hepimiz, gülmenin en iyi ilaç olduğunu duymuşuzdur. Çok gülen bir insansanız, bu ilaçtan yüksek dozlarda alıyorsunuz demektir. Gülmek sağlığımızı nasıl etkilemektedir?

Gülmek Kalp İçin Yararlıdır

Yapılan araştırmalara göre, daha çok gülen kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riski daha azdır.

Gülmek, Kansere Karşı Şavaşta Etkilidir

 Amerika’da kanser terapisine gülmek de dahil edilmiştir. Gülmek, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, ağrıları hafifletiyor ve hastaların moralini yükseltmiyor.

Gülmek, Sevgi Bağlarını Sağlamlaştırıyor

 Birlikte gülen insanların arasındaki bağ daha sağlam olur. Bu durum; gülmenin öfkeyi ve stresi azaltmasına, olumlu duygulara neden olmasına bağlanabilir.

Gülmek, Çalışma Ortamını İyileştirir

Gülmek, aynı ortamda çalışan kişileri yakınlaştırarak aralarındaki dayanışmayı güçlendirir. Güçlü bağ ve dayanışma yaratıcılığı ve üretkenliği artırır, ekip başarısını yükseltir.

Gülmek Stresi Azaltır

 Stres, birçok çağdaş hastalığın asıl nedenidir. Gülmek eylemi stresi azalttığından, stresten kaynaklanan hastalıklara yakalanma oranı da azalmaktadır.

Gülmek Ağrıyı Azaltır

 Endorfin hormonu, vücudumuzdaki ağrıları dindiren doğal hormonlardan biridir. Gülmek, endorfin hormonunun salgılanmasını artırır, bu da ağrıların hafiflemesini sağlar.

Gülmek Depresyonla Savaşır

 Endorfin, mutluluk hormonu olarak da anılmaktadır. Gülme sırasında salgılanan endorfin doğal antidepresan ilaçlarından biridir.

Gülmek Bağışıklığı Güçlendirir

 Gülmenin bağışıklık sistemine olumlu etkisi var. Gülme sırasında kan dolaşımı hızlanıyor, buna bağlı olarak vücudumuza daha fazla oksijen taşınıyor.

Gülmek Uykuyu Düzenler

 Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre, uykudan önce daha çok gülen insanların daha kaliteli uyku uyuduğu tespit edilmiştir.

DAHA GÜZEL BİR HAYAT İÇİN DAHA ÇOK GÜLÜN!

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Avatar AffiliateLabz dedi ki:

    Harika içerik! Süper yüksek kalite! Aynen böyle devam