İzlanda Fahri Konsolosluğu

İzlanda Fahri Konsolosluğu, Oturum izni bulunup Türkiye’de yaşamaya devam eden İzlanda vatandaşlarının pasaport, evlilik, boşanma, kimlik cüzdanı ile ilgili işlemleri yapabilmektedir. İzlanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu,  İzlanda vatandaşlarının vize her türlü vize işlemleri için müracaat ettiği yetkili mercidir.  Türk vatandaşları için vize randevusu almak için İzlanda Başkonsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir.

İzlanda Gaziantep Konsolosluğu

Yeşil Pasaport, Siyah Pasaport, Gri Pasaport sahibi olan kişiler Gaziantep İzlanda Vizesi için müracaatta bulunmaları gerekmemektedir. Bordo Pasaporta sahip olan Türk vatandaşları kısa süreli turistik vize başvuruları İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyük elçiliği tarafından yetkilendirilen Gaziantep vize merkezi aracılığı ile kabul etmektedir. İzlanda ziyaretini 6 aylık bir süre içinde doksan günü geçmemek süratiyle vizeden almadan ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Daha öncesinde   Uzun süreli vize müracaatları alacak olanlar varsa; İzlanda Konsolosluğu’na veya İzlanda yapılması gerekmektedir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi için parmak izinin vermemiş olan başvuru sahiplerinin Fransa vizesi Schengen vize kuralları gereğince parmak izi ibrazında bulunmaları gerekmektedir.

Gaziantep Vize Merkezi

Gaziantep İzlanda vize başvuru formlarını Gaziantep vize merkezimize gelerek ya da vize kargoyla göndererek de vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gaziantep vize merkezi, vize işlemleri için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.  Vize başvuru formundaki tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulması sonrasında başvurunuzu Gaziantep vize merkezi aracılığıyla halinde vize işlemleriniz başlatılacaktır. Vize için gerekli evraklar  eksik olurs aveya vize formunu doldururken yapılan bir hata neticesinde vizeniz reddedilebilir.. Gaziantep vize merkezi aracılığıyla gerekli evrakları toplanılmasında sonra vize işlemleriniz ek kısa sürede sonuçlanmaktadır. Profesyonel danışmanlık hizmet veren Gaziantep vize merkezi aracılığıyla yapılan müracaat sürecinde vize müracaatlarınızın kısa zamanda sonuçlanması için sizi desteklemektedir.

Gaziantep İzlanda Vize Formu

Gaziantep İzlanda vize formunu İzlanda hükümetinin belirlemiş olduğu vize standartlarına uygun doğru ve eksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.  Gaziantep’te İzlanda Konsolosluğunun yetki verdiği Gaziantep vize merkezi kısa süreli turistik vize başvurusu,  Aile ziyareti vize başvurularını yapabilmektesiniz.  İzlanda vize başvuru değerlendirilme ve onaylanma yetkisinin İzlanda Konsolosluğu’na aittir. Gaziantep İzlanda seyahatlerinizde vize başvurularınızın sonuçlanması açısından bir sorun yaşamak istemiyorsanız İzlanda konsoloslunca belirlenen belgeleri sunmak ve vize için gerekli evrakların yetkili mercilere sunumunu eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmektedir

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda vizesi, turistik vizesi, aile ziyareti vizesi, aile bileşimi vizesi, vize ücretleri, uzun süreli çalışma vizesi ve ticaret vizesi ücretlerinden farklıdır. Bu nedenle sonradan bir aksilik yaşanmaması için,  vize işlemleri sürecinde İzlanda vize ücreti ile ilgili İzlanda Gaziantep Konsolosluğu ve Gaziantep vize başvuru merkezi aracılığıyla teyit edilmesi önerilir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

Konsolosluğa bağlı yoğunluğa göre değişebilmektedir. İzlanda vizesi 10 gün içinde sonuçlanıyor.  Malta seyahatiniz ile vize müracaatınızı İzlanda seyahatinden en fazla 1 ay önceden yapılması gerekmektedir. Vizesi başvuru sonucu vizeni diğer ülkelerde olduğu gibi ret olabilir ya da onaylanabilir. Bu nedenle vize müracaatını yaparken iyi düşünülmelidir. İzlanda vizesi başvuru evraklarındaki eksiklik,  nedeniyle ret edilebilmektedir.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İzlanda Fahri Konsolosluğu için yorumda bulun

    İzlanda Fahri Konsolosluğu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İzlanda Fahri Konsolosluğu için ilk yorumu yapabilirsin.