Koronavirüs Günlerinde En Çok Özlediğimiz 5 Şey

Koronavirüs Günlerinde En Çok Özlediğimiz 5 Şey
Geçtiğimiz Aralık ayında Çin Wuhan’ da ortaya çıkan Koronavirüs ya da covid-19 salgınıpandemi ilan edildi. Küresel salgın günlerinde sevdiklerimizi ve kendimizi evde kalarak korurken bir çok şeyi de özlemeye başladık.

Sarılmayı özledik
Covid-19 virüsünün insandan insana çok hızlı biçimde bulaşması, insanlarla sarılma, tokalaşma, öpüşme gibi eylemlerimizi geçici bir süre durdurdurmamızı gerektiriyor. Sevgi ifadelerini, samimiyeti seviyoruz ancak önce fiziksel sağlığımız geliyor. Sevdiğimiz insanlarla karşılaştığımızda tokalaşmayı, sarılmayı, sevdiklerimizi öpmeyi, onlarla samimi mesafeler içinde iletişim kurmayı özledik.

Arkadaş ortamlarını özledik
Dostlarla geçirdiğimiz zamanlara kısa süreliğine ‘paydos’ dedik. Arkadaşlarımızla sanal olarak paylaşımı sürdürüyoruz fakat bu onlarla buluştuğumuz, bir el oynadığımız, derin sohbetlere daldığımız, gezip güzel zaman geçirdiğimiz günlerin yerini tutmuyor. Dostlarımızın yüzüne bakmayı, onlarla karşılaşmayı, onlarla yüzyüze bir iletişim ortamı içinde paylaşmayı özledik.

Dilediğimiz zaman yürüyüşe çıkıp kafa dağıtmayı özledik
Canımız sıkıldığında, bunaldığımızda kendimizi attığımız yürüyüş parkurlarını, sahil kıyısını, şehir parkını, kentin ıssız sokaklarını özledik. Yağmurda yürüme, çıkıp temiz bir hava alma, evinin yakınındaki çocuk parkında çocukları izleme özgürlüğümüz bir süreliğine elimizden alınmış gibi…

Huzurlu hissetmeyi özledik
Hayat, hiçbir zaman çok kolay değildi. Fakat her şeye rağmen zaman zaman geliveren o huzur hissini koronavirüs salgını günlerinde özledik.

Pazartesi sendromlarını  bile özledik
Pazar günleri sabah işe gidecek olmanın yarattığı o küçük stresler neymiş ki! Şimdi iş yeri tatilde olanlar her günü sendromsuz bir Pazar gibi yaşarken, işe gitmek zorunda olanlar da Pazartesi günlerine daha büyük kaygılarla uyanıyor.

Özlediğimiz her şeye, hayat rutinimize, sevdiklerimize korkmadan sarılacağımız günlere kısa sürede kavuşmak ümidiyle, önce sağlıkla kalın…

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Koronavirüs Günlerinde En Çok Özlediğimiz 5 Şey için yorumda bulun

    Koronavirüs Günlerinde En Çok Özlediğimiz 5 Şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koronavirüs Günlerinde En Çok Özlediğimiz 5 Şey için ilk yorumu yapabilirsin.