Twitter’a Tweet Dizisi Oluşturma Özelliği Geliyor

İnsanların rahatça fikirlerini paylaşabildiği ve etiket çalışmaları ile tüm dünyada büyük yankı uyandıran popüler sosyal medya uygulaması Twitter, kullanıcı dostu yepyeni bir uygulama ile karşımıza çıkıyor. Tweet Dizisi oluşturma imkanı veren bu özellik sayesinde, platform kullanıcıları seri halde yayınlayacakları tweetleri, toplu halde yazıp paylaşabilecekler.

Continue Thread Özelliği Tweet Atmayı Kolaylaştırıyor

Twitter Platformu’nda bulunan karakter sınırlaması kullanıcıların düşüncelerini ifade etmesini zorlaştırıyor. Bundan dolayı, tweetlerin önceki tweetlere eklenerek devam ettirilmesi ise çok kullanışlı olmuyor. Ancak, Continue Thread adı verilen özellik ile birlikte 280 karakterden daha uzun bir tweet dizisi göndermek artık oldukça kolay.

Tüm Tweetler Aynı Anda Paylaşılabiliyor

Continue Thread özelliği, uzun bir tweet serisi içeren paylaşımlarda birer birer tweet atma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Böylece, tüm tweet serisinin aynı anda yazılıp paylaşılması mümkün olabiliyor. Ancak bu yeni özellikte eklemek istenen eski tweetlerin, manuel olarak eklenmesi gerekiyor. Önümüzdeki süreçte bu özelliğin de daha pratik hale getirilmesi bekleniyor.

Şimdilik belirli sayıda kullanıcın erişebildiği bu özelliğin yakın zamanda tüm platform için aktif olması öngörülüyor.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter’a Tweet Dizisi Oluşturma Özelliği Geliyor için yorumda bulun

    Twitter’a Tweet Dizisi Oluşturma Özelliği Geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter’a Tweet Dizisi Oluşturma Özelliği Geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.