Yoğurdun zayıflamaya etkisi nedir

Yoğurt, sütün mayalanması ile elde edilen çok sağlıklı bir gıdadır. O kadar çok faydası vardır ki yapılan araştırmalar uzun ve sağlıklı yaşayan insanların, bol bol yoğurt yediklerini göstermektedir. Sağlığa olan faydalarının yanı sıra kilo vermek için diyetisyene başvuranların ilk sordukları soru yoğurt yemek zayıflatır mı? oluyor.

Yoğurdun içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerden faydalanmak için mutlaka evde kendi yoğurdunuzu kendiniz mayalamalısınız. Marketlerde satılan yoğurtlar uzun raf ömrünü koruması için katkı maddesi ile üretilmektedir. Bu da yoğurdun içeriğinde bulunan tüm besin maddelerinin yok olmasına sebep olmaktadır. Öncelikle yoğurdun zayıflamaya etkisi nedir? konusu hakkında detaylı açıklama yapmadan önce faydalarının neler olduğu hakkında kısaca bahsetmekte fayda olacaktır.

FAYDALARI

Gelişim çağında olan çocukların boylarının uzamasında yoğurdun çok fazla etkisi vardır.

Belirli bir yaştan sonra  meydana gelen kemik erimesi problemi için bol bol yoğurt tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Yoğurt, probiyotik bir gıda olduğu için bağırsaklarda faydalı bakteri oluşumunu sağlar.

Gıda zehirlenmelerinde bol bol yoğurt yemek vücuttan zehirli toksinlerin kısa sürede atılmasını sağlar.

Her gün bir kase yoğurt yemek tansiyonu dengelemek için faydalıdır.

Kemoterapi alan bazı kanser hastalarına kemoterapinin yan etkilerini daha az hissetmeleri için yoğurt yemeleri tavsiye edilmektedir.

Hamile kadınlara sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeleri ve bebek sağlığı için mutlaka yoğurt yemeleri önerilmektedir.

YOĞURT ZAYIFLATIR MI

Yoğurdun tok tutucu özelliği olması nedeniyle bütün diyetisyenler ve diyet listelerinde mutlaka ara ve ana öğünlerde yoğurt yenmesi tavsiye edilmektedir. Acıktığınız zaman açlığınızı en az bir 2 saat kontrol altına almak için bir kase yoğurt yemeniz oldukça işe yaramaktadır.

Bel, basen ve göbekte oluşan yağlardan kurtulmak isteyenler için gece yatmadan önce bir kase yoğurdun içine 1 tatlı kaşığı acı pul biber atılarak yenmesi, yağ yakımı konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. Ancak uygulama tek başına zayıflama ve yağ yakımı konusunda etkili değildir. Bunun yanı sıra bir diyetisyen eşliğinde hazırlanmış beslenme programına uymalısınız. Çok kısa bir sürede kilo verme konusunda başarılı sonuçlar elde etmek için mutlaka günde en az 1 ya da 2 saat spor yapılması gerekir.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yoğurdun zayıflamaya etkisi nedir için yorumda bulun

    Yoğurdun zayıflamaya etkisi nedir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yoğurdun zayıflamaya etkisi nedir için ilk yorumu yapabilirsin.