Zengin Olabilmeniz İçin 5 Basit Alışkanlık

Zengin Olabilmeniz İçin 5 Basit Alışkanlık
Fazla paraya sahip olarak dünyadaki zenginlerin arasına katılmak ister miydiniz ? Bu soruya çoğu kişi evet olarak cevap verecektir. Belki bu yöntemle zengin olunabilir doğru ama bu pek kolay değil. Ama hayatınız boyunca bazı alışkanlıklara sahip olmanız bunu kolaylaştırabilir.
Küçük yaşınızdan itibaren edineceğiniz alışkanlıklar sizi ileride zengin edebilir. Ve bu sayede sizde fazla paraya sahip olup dünyadaki zenginlerin arasına girebilirsiniz. Peki bunun için ne yapmalıyız?

1- Kazancınızdan Daha Az Harcayın
Hayatınızı sürdürebilmeniz için mutlaka bir gelire ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu geliri iyi değerlendire bilmeniz için kazandığınız paradan daha az harcamanız gerekir. Biriktirmiş olduğunuz para ne kadar fazla olursa zenginliğe bir o kadar yaklaşmış olursunuz.

2- Küçük Yaşta Yatırıma Başlayın
Genç yaşta pek para kazanamayabilirsiniz bu da yatırım yapmanıza engel olabilir, ama küçük de olsa yapacağınız yatırımlar yararınıza olacaktır. Örneğin 18 yaşından itibaren kenara koyduğunuz küçük birikimlerle yapacağınız yatırımlar, sizi 30 yaşında çok farklı yerlere getirebilir.

3- Borçlanmaktan Uzak Durun
Yüzde yüz güvenmediğiniz bir fikir olmadıkça borçlanmamaya çalışın. Özellikle kendiniz için yapacağınız borçlanmalar zenginlik adımlarında gerilemenize neden olacaktır. Mecbur kalmadıkça borçlanmak sizi sadece çıkmaza sürükler.

4- Karlı İş Fikirleri Bulun
Bulduğunuz fikre odaklanmak ve yolunuzu onun üzerinde ilerletmek size kar sağlayacaktır. Bulduğunuz fikre yatırım yaparak hayata geçirmeniz ileride yapacağınız hamlelere de zemin hazırlamak olur.

5- Sevdiğiniz İşe Yapın
Yapacağınız iş fikirlerini araştırırken aynı zamanda kendinize uygun olan, sıkılmayacağınız bir iş bulun. Sevdiğiniz işi yapmak sizi zenginliğe yaklaştıracaktır. Çünkü o işe daha çok önem verirsiniz ve daha fazla vakit harcarsınız. Bu yüzden fazla karlı iş seçmek yerine, sıkılmayacağınız daha az karlı işi seçmeniz yararınıza olacaktır.

Cihat Özgen

Düşünebilmek Özgürlüktür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zengin Olabilmeniz İçin 5 Basit Alışkanlık için yorumda bulun

    Zengin Olabilmeniz İçin 5 Basit Alışkanlık için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zengin Olabilmeniz İçin 5 Basit Alışkanlık için ilk yorumu yapabilirsin.